Всесвітній День інформаційного суспільства ще не є привід для його святкування

27 березня 2006 року Генеральна Асамблея ООН прийняла Резолюцію, в якій проголосила 17 травня Всесвітнім днем інформаційного суспільства. З 1969 року цей день святкувався як Міжнародний день електрозв'язку, а згодом трансформувався в День телекомунікацій ООН. За даними International Telecommunication Union, сьогодні в світі налічується 882 мільйона користувачів мережі Інтернет. Більшість з них - жителі США (18,3%), Китаю (10,6%) і Індії (8,6%). Україна розташовується на 104 місці.

Порошенко запретил ВКонтакте и Одноклассники 

Указом продовжені санкцій проти РФ, зокрема, заборонено Яндекс.
Президент України Петро Порошенко ввів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО) від 28 квітня про розширення списку фізичних та юридичних осіб. Текст указу опублікований на сайті глави держави у вівторок, 16 травня.
Як відзначили в Адміністрації президента, в розширений список потрапили 1 228 фізичних та 468 юридичних осіб. Проти юросіб термін дії санкцій продовжений від року до трьох років, для фізичних осіб - на терміни один рік, три роки, п'ять років і безстроково.
Зокрема указ передбачає блокування доступу до соцмереж ВКонтакте і Однокласники, а також до сайтів Mail.Ru Group і Яндекса (але сам пошуковик буде працювати). Крім того, санкції передбачають блокування доступу до сервісів, 1С Софтлайн Груп, Корпорації Парус і ще ряду інших російських IT-компаній.
Також санкції введені проти телеканалів РБК, "ТВ Центр", ВГТРК, "НТВ Плюс" і "Зірка", і антивірусних компаній "Лабораторія Касперського" і DrWeb. Інтернет-провайдерам наказано заблокувати доступ до цих інтернет-ресурсів.
Поки всі перераховані вище сайти, які потрапляють під заборону, працюють.
Сьогоднішній указ набирає чинності з дня його опублікування, контроль за його виконанням покладено на секретаря РНБО Олександра Турчинова.
Раніше Порошенко заявляв, що проти Росії можуть ввести додаткові санкції, якщо вона відмовиться виконувати остаточне рішення Міжнародного суду ООН.