Кожен з пенсіонерів силових структур та ЗСУ, хто здатен самостійно ходити, зобов'язаний прийти і заявити про своє право на життя і гідну пенсію!

УВАГА! МАКСИМАЛЬНИЙ РЕПОСТ!
Відповідно до ст. 39 Конституції України 22 листопада 2017 року о 11.00 ранку біля будівлі Кабінету Міністрів України розпочнеться акція ветеранів та пенсіонерів силових міністерств та відомств України з наступними вимогами:

1. Відповідно до ч. 4 ст. 63 Закону № 2262-ХІІ у редакції Закону № 2255-IV, яка діяла станом на 01.01.2016, здійснити перерахунок раніше призначених пенсій по довідках, які направлені до ПФУ, та невідкладно розпочати виплати перерахованих пенсій пенсіонерам ОВС (міліції) з врахуванням заборгованості з 01.01.2016 року.

2. Відповідно до ч. 4 ст. 63 Закону № 2262-ХІІ у редакції Закону № 1774-VIII, яка діє з 01.01.2017, здійснити перерахунок пенсій пенсіонерам ОВС (міліції) у зв’язку з підвищенням грошового забезпечення поліцейських. Врахувати зміни, які відбулися по умовам виплати грошового забезпечення поліцейським згідно вимог наказу МВС України від 06.04.2016 № 260, оскільки воно на сьогодні по сумах значно відрізняється від того, яке було на 01.01.2016 року.

3. Невідкладно здійснити перерахунок раніше призначених пенсій пенсіонерам усіх силових відомств по діючому пенсійному законодавству України відповідно до вимог Закону № 2262-ХІІ у розмірах, встановлених постановою КМУ від 30.08.2017 № 704 з 01.01.2018 року.

4. Оскільки, реалізація особою права, що пов’язане з отриманням бюджетних коштів, яке базується на спеціальних та чинних на час виникнення спірних правовідносин нормативно-правових актах національного законодавства, не може бути поставлена у залежність від бюджетних асигнувань (рішення Європейського суду з прав людини у справі «Кечко проти України». А також, у своєму рішенні Європейський суд з прав людини у справі «Сук проти України» у ст. 24 зазначено «Більше того, Суд не приймає аргумент Уряду щодо бюджету, оскільки державні органи не можуть посилатися на відсутність коштів як на підставу невиконання зобов’язань» (див., з-поміж інших судових рішень, рішення у справі «Бурдов проти Росії», згадане вище, пункт 25). А тому, рекомендуємо в інтересах влади обов’язково передбачити необхідні кошти у Державному бюджеті на 2018 рік для здійснення перерахунку пенсій пенсіонерам ОВС (міліції) по постанові КМУ № 988 з 01.01.2016 та пенсіонерам силових структур по постанові КМУ № 704 відповідно до вимог діючого пенсійного законодавства ЗУ № 2262-ХІІ, який не потребує змін, спрямованих на погіршення його положень, ініціатором яких є Мінсоцполітики.

5. У випадку розробки законопроектів або внесення будь-яких змін до чинних законодавчих актів НЕ ДОПУСТИТИ звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод відносно ДІЮЧИХ СПІВРОБІТНИКІВ ТА ПЕНСІОНЕРІВ СИЛОВИХ ВІДОМСТВ.

6. У своїй діяльності керуватися виключно нормами Конституції України та законами України, Указами Президента України і постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства, рішеннями Конституційного суду та забезпечити реалізацією права на соціальний захист пенсіонерів, звільнених з військової служби, органів внутрішніх справ, а також військовослужбовців, поліцейських, осіб рядового та начальницького складу, співробітників силових відомств, які продовжують служити та захищати народ України.

7. Наполягаємо на зустрічі з Прем'єр-міністром України Гройсманом В.Б. та Міністрами відповідальних відомств з даного питання (список попередньо узгодити).

Андрій Шевченко