Основна мета проекту - зменшення кількості вчинених кібершахрайств під час купівлі-продажу в інтернеті та захист персональних даних у мережі. Презентація проекту відбулася сьогодні, 6 березня, за участі керівника української кіберполіції Сергія Демедюка, керівника програми від Координатора проектів ОБСЄ в Україні Лілії Грудко та представників найбільших інтернет-торгових майданчиків України.
За словами начальника Департаменту кіберполіції Сергія Демедюка, з кожним роком жертв від протиправних дій кіберзлочинців стає все більше і ця тенденція не обмежується кордонами якоїсь однієї країни. Тільки в минулому році по всьому світу мільйони осіб постраждали внаслідок нехтування елементарними заходами безпеки в мережі, починаючи від слабкого паролю, закінчуючи використанням не ліцензійного програмного забезпечення.
«Цей проект є для нас дуже важливим, так як ми поширюємо інформацію щодо основних понять, які повинен знати кожен користувач аби не стати жертвою кіберзлочинів. Крім того, в рамках проекту ми закликаємо громадян повідомляти правоохоронні органи про виявлені кіберзлочини, навіть якщо сума збитків не є значною», - зазначив очільник української кіберполіції.
Лілія Грудко зазначила, що Координатор проектів ОБСЄ в Україні протягом багатьох років співпрацює з Департаментом кіберполіції, надаючи свою підтримку. «В рамках сьогоднішньої акції ми хотіли б вкотре звернути увагу на основні правила захисту та безпеки в інтернеті, які в подальшому завадять злодіям отримати доступ до корпоративної інформації або ж не дадуть їм жодного шансу заволодіти коштами наших громадян», - наголосила керівник програми від Координатора проектів ОБСЄ в Україні.
За словами представників приватного сектору, сьогодні від кіберзлочинів страждають не тільки клієнти, а й самі інтернет-ресурси. Так, потрапляючи на фішинговий сайт (який виглядає цілком легітимно) користувач втрачає свої заощадження і в такому випадку довіра до оригінальних ресурсів може знижуватися. Тож приватні структури зі свого боку вживають додаткових заходів безпеки та активно співпрацюють з кіберполіцією у цьому напрямку.
«Ми підтримаємо цю ініціативу. Ми будемо інформувати та поширювати своїми каналами матеріали цієї кампанії і сподіваюся досягнення позитивного результату», - зазначив один із керівників приватної компанії Олексій Король.
Зокрема, у рамках проекту, кіберполіція ініціює поширення соціальної реклами націленої на підвищення рівня обізнаності громадян з кібербезпеки та створення окремого ресурсу на сайті кіберполіції для перевірки легітимності інформації (сайт, номер мобільного телефону, номер банківської картки). Крім того, серед громадян буде поширюватися друкована інформація з елементарними правилами кіберзахисту.
Немає коментарів:
Дописати коментар