Чим корисні і чим небезпечні кавуни

Богатирський розмір кавуна може свідчити про те, що його напхано нітратами, які здатні викликати сильне отруєння.

Отруєння кавунами і динями може бути дуже небезпечними для тих людей, які страждають на хронічні захворювання. Зокрема це цукровий діабет, нефролітіаз, захворювання сечостатевої системи, аденома, виразка, пієлонефрит. Відмовтеся від вживання кавунів при діареї або кольках.
Правила, які допоможуть уберегтися:
1. Не варто купувати кавуни, які продають на стихійних ринках поблизу доріг. Проблема в тому, що приблизно 40% шкідливих речовин потрапляють у м’якоть, що може загрожувати серйозним отруєнням.
2.У жодному разі не купуйте розрізані кавуни. Вони у буквальному сенсі слова «оголені» перед шкідливими речовинами й вбирають токсини приблизно втричі швидше, ніж зазвичай.
3. Якщо у кавуні відчуваєте кислуватий присмак, не вагаючись, викидайте його і в жодному разі не давайте малюкові.
Чим корисний
М’якоть кавуна насичена вітамінами групи В, які сприяють злагодженій роботі нервової системи і важливі для здоров’я шкіри, адже запобігають з’яві лупи і прищів. Також в кавуні містяться: вітамін С, який зміцнює імунітет і запобігає ранньому старінню, вітамін РР, що знімає втому, поліпшує сон і настрій, фолієва кислота, незамінна для вагітних і жінок, які годують грудьми, а також дуже важлива для хорошої пам’яті.

Скарбничка магнію
Магній – один із найважливіших мікроелементів для жіночого здоров’я. Цей цінний елемент допомагає організму звільнитися від надлишків холестерину, підтягує м’язи, робить шкіру більш еластичною, стабілізує кров’яний тиск, нормалізує роботу печінки і нирок. А ще в кавуні чимало калію, без якого не може нормально працювати серцево-судинна система.

Ягода для схуднення і омолодження
Під час кавунової дієти на день потрібно вживати близько 1,5 кг м’якоті (і більше нічого). Це допомагає скинути зайву вагу. Але майте на увазі, що дієти варто дотримуватися не більш як один-два дні на тиждень задля розвантажування. Інакше організму бракуватиме поживних речовин. Навіщо купувати алкогольні напої сумнівної якості? Краще приготуйте їх власноруч. Вийде ароматно, смачно і вітамінно!

Обережно! Нітрати
Богатирський розмір кавуна може свідчити про те, що його напхано нітратами, які здатні викликати сильне отруєння. Особливо небезпечні нітрати дітям і літнім людям. Потрапивши в кишківник, вони перетворюються на небезпечні канцерогени. Можна протестувати кавун удома, поклавши м’якоть у склянку з водою. Нітратний кавун пофарбує воду в червоний або рожевий колір, а екологічно чистий просто зробить її мутною. До речі, у кавунах і динях нітрати концентруються в м’якоті біля шкірки.

Немає коментарів:

Дописати коментар